All Products
-
SS Welded Wire Mesh
-
SS Woven Wire Mesh
-
Stainless Steel Dutch Wire Mesh
-
Stainless Steel Crimped Wire Mesh
-
Stainless Steel Knitted Wire Mesh
-
Stainless Steel Security Screen Mesh
-
Stainless Steel Wire Coil
-
Metal Woven Wire Mesh
-
Expanded Metal Mesh
-
Perforated Metal Mesh
-
Wire Mesh Filters
-
Wire Conveyor Belt
-
Decorative Metal Mesh
-
Sintered Wire Mesh
-
Metal Wire Mesh Fence
-
JoelThank you, thank you again for your excellent customer service.
30×150 Dutch Weave Stainless Steel Filter Mesh (304/316L), High Density & Precision
| Features: | Good Corrosion Resistance |
|---|---|
| Product Name: | Stainless Steel Dutch Wire Mesh |
| Material: | Stainless Steel |
Customizable SS Woven Wire Mesh in stainless steel grades SS304 SS316 designed for filtration sieving reinforcement and security window guards
| Material: | SS304, SS304L, SS316, SS316L |
|---|---|
| Weaving Type: | Plain Weave / Twill Weave / Dutch Weave |
| Wire Diameter: | 0.15mm – 2.0mm |
Welded Wire Mesh, Corrosion resistant, suitable for a variety of applications
| Product Name: | Welded Wire Mesh |
|---|---|
| Material: | SS304 Or SS316 |
| Hole Shape: | Square Hole Or Slot Hole |
Stainless Steel Woven Wire Mesh with 25mesh
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Hole Size: | 0.816mm |
| Wire Diameter: | 0.2mm |
Crochet Weaving Compressed Knitted Wire Mesh Filtering Screen Flat / Corrugated Type
| Material: | Stainless Steel Wire |
|---|---|
| Type: | Knitted Wire Mesh |
| Application: | Filters |
60Mesh 0.19mm AISI 304 Stainless Steel Plain Weave Far Superior Corrosion Resistance & Longevity
| Features: | Far Superior Corrosion Resistance & Longevity |
|---|---|
| Product Name: | Stainless Steel Dutch Wire Mesh |
| Material: | Stainless Steel |
Stainless Steel Woven Wire Mesh with 14Mesh
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Size: | 1mx30m |
| Mesh Number: | 14mesh |
Stainless Steel Woven Wire Mesh with 18mesh
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Hole Size: | 1.06mm |
| Wire Diameter: | 0.35mm |
Stainless Steel Woven Wire Mesh with 16mesh
| Material: | Stainless Steel Wire |
|---|---|
| Mesh Number: | 16mesh |
| Hole Size: | 1.23mm |
Stainless Steel Woven Wire Mesh with 24mesh
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Hole Size: | 0.858mm |
| Wire Diameter: | 0.20mm |

