All Products
-
SS Welded Wire Mesh
-
SS Woven Wire Mesh
-
Stainless Steel Dutch Wire Mesh
-
Stainless Steel Crimped Wire Mesh
-
Stainless Steel Knitted Wire Mesh
-
Stainless Steel Security Screen Mesh
-
Stainless Steel Wire Coil
-
Metal Woven Wire Mesh
-
Expanded Metal Mesh
-
Perforated Metal Mesh
-
Wire Mesh Filters
-
Wire Conveyor Belt
-
Decorative Metal Mesh
-
Sintered Wire Mesh
-
Metal Wire Mesh Fence
-
JoelThank you, thank you again for your excellent customer service.
Stainless Steel Woven Wire Mesh with 23mesh
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Hole Size: | 0.854mm |
| Wire Diameter: | 0.25mm |
Stainless Steel Woven Wire Mesh with 22mesh
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Hole Size: | 0.854mm |
| Wire Diameter: | 0.3mm |
Stainless Steel Woven Wire Mesh with 21mesh
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Hole Size: | 0.909mm |
| Wire Diameter: | 0.3mm |
Stainless Steel Woven Wire Mesh with 20mesh
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Hole Size: | 0.97mm |
| Wire Diameter: | 0.3mm |
Stainless Steel Woven Wire Mesh with 19mesh
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Hole Size: | 0.986mm |
| Wire Diameter: | 0.35mm |
Stainless Steel Woven Wire Mesh with 17mesh
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Hole Size: | 1.14mm |
| Wire Diameter: | 0.35mm |
High Strength SS Welded Wire Mesh Designed for Agricultural Fencing and Industrial Safety Guards with Easy Installation
| Hole Shape: | Square Hole |
|---|---|
| Weaving Type: | Welded |
| Color: | Bright Silver |
SS Woven Wire Mesh stainless steel mesh with excellent tensile resistance and smooth surface for long service life and easy cleaning
| Material: | SS304, SS304L, SS316, SS316L |
|---|---|
| Wire Diameter: | 0.15mm – 2.0mm |
| Mesh Count: | 2 – 400 Mesh |
Expanded Metal Mesh widely used in park photovoltaic fences breeding nets landfill site protection and other fencing needs
| Product Name: | Expanded Metal Mesh |
|---|---|
| Material: | Low-carbon Steel, Stainless Steel, Aluminum Alloy, Aluminum-magnesium Alloy, Etc. |
| Thickness: | 0.1 To 5mm |
Welded Wire Mesh Fencing Panels
| Product Name: | SS Welded Wire Mesh |
|---|---|
| Material: | SS304 Or SS316 |
| Hole Shape: | Square Hole |

