All Products
-
SS Welded Wire Mesh
-
SS Woven Wire Mesh
-
Stainless Steel Dutch Wire Mesh
-
Stainless Steel Crimped Wire Mesh
-
Stainless Steel Knitted Wire Mesh
-
Stainless Steel Security Screen Mesh
-
Stainless Steel Wire Coil
-
Metal Woven Wire Mesh
-
Expanded Metal Mesh
-
Perforated Metal Mesh
-
Wire Mesh Filters
-
Wire Conveyor Belt
-
Decorative Metal Mesh
-
Sintered Wire Mesh
-
Metal Wire Mesh Fence
-
JoelThank you, thank you again for your excellent customer service.
Keywords [ plain crimped woven wire mesh ] match 169 Products.
Double Crimped Steel Wire Mesh Stone Crusher Vibrating Screen Firm Structure Long Lifespan
| Technique: | Woven |
|---|---|
| Feature: | High Quality With Good Prices |
| Length: | 30m Or Customized |
2 Mesh Stainless Steel Woven Wire Mesh with Plain Weave for Industrial Filtration
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Weave Type: | Plain Weave,Crimped Weave |
| Size: | 1mx30m |
Customizable SS Woven Wire Mesh in stainless steel grades SS304 SS316 designed for filtration sieving reinforcement and security window guards
| Material: | SS304, SS304L, SS316, SS316L |
|---|---|
| Weaving Type: | Plain Weave / Twill Weave / Dutch Weave |
| Wire Diameter: | 0.15mm – 2.0mm |
22 Mesh 0.2 Mm Steel Woven Wire Mesh 304 Invisible Window Screen
| Features: | High Density Of Mesh, Anti Mosquitoes And Other Insects. |
|---|---|
| Product Name: | Stainless Steel Wire Mesh |
| Material: | Ss304 Ss316 |
304 / 316 Stainless Steel Woven Wire Mesh 22mesh
| Features: | High Density Of Mesh, Anti Mosquitoes And Other Insects. |
|---|---|
| Product Name: | Stainless Steel Wire Mesh |
| Material: | Ss304 Ss316 |
SS Woven Wire Mesh stainless steel mesh with excellent tensile resistance and smooth surface for long service life and easy cleaning
| Material: | SS304, SS304L, SS316, SS316L |
|---|---|
| Wire Diameter: | 0.15mm – 2.0mm |
| Mesh Count: | 2 – 400 Mesh |
35um Aperture 70x350mesh Plain Dutch Weave Wire Mesh Firm Structure 1020mm
| Features: | Wear-resisting, Heat-resisting, Acid-resisting And Corrosion Resisting. |
|---|---|
| Product Name: | Stainless Steel Dutch Wire Mesh |
| Material: | SS304, SS304L, SS316, SS316L |
2 To 3 Layer Dutch Woven Sintered SS Wire Mesh 500x1000mm
| Features: | Has Evenly Spaced Openings And Steady Air Permeability To Flow, Etc |
|---|---|
| Name: | Sintered Wire Mesh |
| Material: | Stainless Steel Wire |
Reverse Dutch Weave Screen Mesh Stainless Steel Wire Mesh Filter Cloth Silver Color
| Product Name: | Stainless Steel Dutch Wire Mesh |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel 304 316 |
| Cert: | ISO9001 |
Tec Sieve Crimped Stainless Steel Wire Mesh Woven SS316 For Quarries / Mining
| Technique: | Woven |
|---|---|
| Feature: | High Quality With Good Prices |
| Length: | 30m Or Customized |

