All Products
-
SS Welded Wire Mesh
-
SS Woven Wire Mesh
-
Stainless Steel Dutch Wire Mesh
-
Stainless Steel Crimped Wire Mesh
-
Stainless Steel Knitted Wire Mesh
-
Stainless Steel Security Screen Mesh
-
Stainless Steel Wire Coil
-
Metal Woven Wire Mesh
-
Expanded Metal Mesh
-
Perforated Metal Mesh
-
Wire Mesh Filters
-
Wire Conveyor Belt
-
Decorative Metal Mesh
-
Sintered Wire Mesh
-
Metal Wire Mesh Fence
-
JoelThank you, thank you again for your excellent customer service.
Stainless Steel Woven Wire Mesh with 16mesh
| Material: | Stainless Steel Wire |
|---|---|
| Mesh Number: | 16mesh |
| Hole Size: | 1.23mm |
Stainless Steel Woven Wire Mesh with 24mesh
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Hole Size: | 0.858mm |
| Wire Diameter: | 0.20mm |
Stainless Steel Woven Wire Mesh with 23mesh
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Hole Size: | 0.854mm |
| Wire Diameter: | 0.25mm |
Stainless Steel Woven Wire Mesh with 22mesh
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Hole Size: | 0.854mm |
| Wire Diameter: | 0.3mm |
Stainless Steel Woven Wire Mesh with 21mesh
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Hole Size: | 0.909mm |
| Wire Diameter: | 0.3mm |
Stainless Steel Woven Wire Mesh with 20mesh
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Hole Size: | 0.97mm |
| Wire Diameter: | 0.3mm |
Stainless Steel Woven Wire Mesh with 19mesh
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Hole Size: | 0.986mm |
| Wire Diameter: | 0.35mm |
Stainless Steel Woven Wire Mesh with 17mesh
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Hole Size: | 1.14mm |
| Wire Diameter: | 0.35mm |
SS Woven Wire Mesh stainless steel mesh with excellent tensile resistance and smooth surface for long service life and easy cleaning
| Material: | SS304, SS304L, SS316, SS316L |
|---|---|
| Wire Diameter: | 0.15mm – 2.0mm |
| Mesh Count: | 2 – 400 Mesh |
20Mesh 0.50mm Stainless Steel Wire Mesh SS316 Plain Weave For Filtration Stable Screening And Filtration Accuracy
| Features: | For Filtration Stable Screening And Filtration Accuracy |
|---|---|
| Product Name: | Stainless Steel Dutch Wire Mesh |
| Material: | Stainless Steel 316 |

